איך לנצל ביעילות את תקציב החתונה

אהבתם את המאמר ? נשמח לשיתוף :)
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

חתונות בישראל ידועות בהיותן עניין יקר למדי שבדרך כלל אינו יורד מעלות בת שש ספרות. זוגות רבים מדי עושים צעד חכם בנסותם להגדיר לעצמם מראש תקציב לחתונה, אולם כמעט תמיד מוצאים את עצמם בחריגה ממנו. אחרי הכל, אף אחד לא רוצה שהאורחים ירגישו שמישהו חסך עליהם, ולכן נוצרת תחושה כאילו עדיף לבזבז כמה שיותר; ועם זאת, יש כמה דרכים שבהן ניתן להוזיל את העלויות של החתונה מבלי שהאורחים ישימו לב.

כבר קבעתם תאריך ויום?

לא משנה איך אתם מדמיינים את חתונת חלומותיכם, קחו בחשבון שלמועד בו היא תתקיים יש השפעה ישירה על העלות שלה. למשל, זוגות רבים רוצים להתחתן בחודשים מאי-יוני או בחודשים ספטמבר-אוקטובר, והעלייה בביקוש מובילה באופן טבעי לעליית מחירים. אותה חתונה קטנה בדיוק תעלה עד שלושים אחוזים פחות אם תקיימו אותה בחודשים הפחות מבוקשים, ינואר-פברואר או יולי-אוגוסט.

גם ליום בשבוע יש השפעה על המחיר. הואיל וזוגות רבים מעוניינים לחגוג עד שעה מאוחרת, היום המבוקש ביותר בשבוע הוא יום חמישי שלאחריו רוב האנשים אינם עובדים. זו גם הסיבה שחתונות בימי חמישי הן בדרך כלל היקרות ביותר; וגם במקרה הזה, קיום החתונה ביום אחר בשבוע – למשל ימים ראשון או שני – יכולה לחסוך לכם עד שלושים אחוזים. כדאי לשקול גם את הטרנד החדש יחסית של חתונה בשישי בצהריים, או לנצל תקופות חגים כדי לתת לאורחים את המנוחה הרצויה שלאחר החתונה.

ההכנות לחתונה

יש זוגות שאוהבים להשקיע לא רק באירוע החתונה עצמו, אלא גם בכל מה שקורה לפני כן. עיצוב הזמנה לחתונה, למשל, יכול להיות לא רק נושא עיצובי ועניין של טעם אלא גם נושא לשיקול כלכלי. קחו בחשבון שההזמנה בדרך כלל נתלית על המקרר של המוזמנים לצד עשרות הזמנות אחרות: האם תרצו להשקיע בהזמנה על מנת לבלוט מבין כל היתר ולהעניק למוזמנים תחושה חגיגית כבר ברגע שאתם מזמינים אותם, או שתלכו על עיצוב צנוע יותר כדי להשקיע יותר משאבים באירוע עצמו?

אחרים נוהגים לשכור חברה חיצונית שתקיים עבורם מעקב אחר המוזמנים שאישרו הגעה, תתקשר אל מוזמנים שטרם השיבו וכן הלאה. זהו שירות שעולה כסף, אבל אמא, אח או חברים טובים יכולים לעשות בדיוק את אותה עבודה ללא תשלום ועם הרבה יותר חיוך.

וחייבים לדבר על השמלה

זהו מוקד האירוע, מסמר הערב, הדובדבן שבקצפת: שמלת הכלה. ועם זאת, לא צריך למכור כמה כליות כדי לרכוש שמלה שתדהים את האורחים, אלא בהחלט אפשר לשכור או לרכוש שמלה מיד שנייה. אז מה אם מישהי אחרת כבר לבשה אותה ונראתה בה מדהים – כמה תיקונים קטנים בעלות מינימלית – ואת תיראי בה לא פחות מדהימה. העלות של שמלה מיד שניה יכולה להיות עשירית מזו של שמלה חדשה!

לסיכום, יש דרכים רבות ומגוונות לחסוך בעלויות ועדיין לקיים אירוע בלתי נשכח. שיהיה במזל!

מאמרים נוספים
איך להתלבש לחתונה?

הרי זה ידוע שאם אנחנו הולכים לחתונה של חבר קרוב, בן משפחה או עמית לעבודה, עלינו להתלבש בהתאם וכראוי וכמו כן עלינו להציג את עצמנו

אולם אירועים בחורף
חללים לאירועים קטנים

המדריך האולטימטיבי למי שמחפש את החלל המושלם לאירועים קטנים. בין שאתם בעלי עסק שמתכננים חופשה ארגונית, זוג מאורס שחולם על חתונה נעימה, או מישהו שמחפש

נשמח לתכנן יחד את האירוע שלכם